Batwoman - oficjalny opis postaci

Batwoman - oficjalny opis postaci

Dla tych, którzy jeszcze nie do końca zgłębili wiedzę na temat aktualnych seriali o superbohaterach, wyjaśnimy, że stacja The CW to stajnia dla takich produkcji jak Arrow, Flash czy Legends of Tommorow. Do grupy dołączyła niedawno Supergirl, wykupiona od innej stacji. Oraz Black Lightining, który do tej pory nie został potwierdzony jako część tzw. arrowverse. 


Wygląda jednak na to, że to nie koniec. Oliver Queen kilkukrotnie nawiązywał do wątków Batmana, dla przypomnienia chociażby Harley Queen, której ostatecznie nie wykorzystano, a która miała swoje krótkie wystąpienie w 2. sezonie. 


Batwoman w komiksach tak naprawdę to Kate Kane, która jest członkinią BatFamily. Jest ona kuzynką Bruce'a Wayne'a, którą wyrzucono z prestiżowej szkoły po tym jak administracja dowiedziała się o preferencjach seksualnych Kate. Batwoman zadebiutuje w grudniowym crossoverze, a w 2019 oficjalnie potwierdzono, że otrzyma swój własny serial!


Oficjalny opis postaci:

Kate doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wielką twardzielką jest wchodząc właściwie gdziekolwiek – nawet pomimo faktu, że woli, gdy jej twarz ozdabia uśmiech. Jest pewna siebie zarówno na poziomie fizycznym, jak i intelektualnym, będąc w dodatku kobietą dumną ze swojej ujawnionej orientacji homoseksualnej. Kate musi zmagać się jednak z wewnętrznymi demonami, które wiążą się z historią jej ojca. Ich relacja jest dość skomplikowana, a ona musi starać się o jakiekolwiek docenienie z jego strony. Swego czasu doskonale rozwijała się jej kariera wojskowa, jednak Kate musiała porzucić te marzenia, gdy wydalono ją z West Point tuż po ujawnieniu swojej orientacji seksualnej. Nie powstrzymało to jej jednak przed przeistoczeniem się w walczącą z przestępczością bohaterkę znaną jako Batwoman.

Siejąc popłoch wśród przeciwników, z którymi walczy, Kate jest także kimś, kto musi się zmagać z konsekwencjami prowadzenia podwójnego życia – jako mieszkanki i heroiny Gotham. Choć trzyma gardę wysoko walcząc z przestępcami, opuszcza ją i staje się bezbronna w trakcie randek z innymi kobietami.